Włącznik może być obsługiwany za pomocą aplikacji eWelink jak również pilotem RF 433MHz.
1. Pobierz aplikację „eWeLink”
Wyszukaj „eWeLink” w App Store dla wersji na iOS lub Google Play na Androida.
2. Instalacja
Podłączyć urządzenie doprowadzając linie zasilana L oraz linie neutralną N.
UWAGA: Przed zainstalowaniem przełącznika upewnij się, że całkowicie odciąłeś zasilanie. Przełącznik musi być podłączony przez L (wejście na żywo) i N (wejście neutralne).
Po podłączeniu przewodów użyj płaskiego śrubokrętu, aby otworzyć panel przedni. Następnie użyj dwóch śrub, aby przymocować tylną obudowę do skrzynki ściennej(elektrycznej). Zamknij panel.
2. Dodaj urządzenie
1. Włącz przełącznik ścienny.
2. Naciśnij przycisk dotykowy i przytrzymaj przez 7 sekund, aż szybko zacznie migać, aby przejść do stanu parowania WiFi
W przypadku użytkowników Androida wybierz pierwszą ikonę i kliknij DALEJ.
W przypadku użytkowników iOS wybierz odpowiednią ikonę – DOTYK, kliknij DALEJ.
EWeLink automatycznie wyszuka i połączy się z urządzeniem.
4. Wprowadź swój domowy identyfikator SSID i hasło.
Na chwilę obecną eWeLink obsługuje tylko protokół łączności WiFi 2.4G. Natomiast 5G-WiFi nie jest obsługiwane.
5. Nazwij urządzenie i zakończ.
6. Jeżeli urządzenie jest „Offline” w aplikacji eWeLink zaraz po konfiguracji, należy poczekać 1-2 minut ponieważ urządzenie potrzebuje czasu na połączenie z routerem i serwerem. Kiedy zielona dioda się świeci, urządzenie jest „Online”, jeśli eWeLink pokazuje jeszcze „Offline”, proszę zamknąć eWeLink i ponownie uruchomić.
3. RF Remote:
3.1 Parowanie z pilotem RF 433 MHz
Można sparować wszystkie 4 kanały na pilocie jeden po drugim. Naciśnij i przytrzymaj przycisk dotykowy włącznika, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy. Naciśnij przycisk na pilocie RF. Po pomyślnym zakończeniu nauki usłyszysz sygnał dźwiękowy. Powtórz powyższe kroki, aby sparować inne kanały za pomocą pilota RF.
3.2 Kasowanie kodów 433 MHz
Naciśnij i przytrzymaj przycisk dotykowy włącznika, aż usłyszysz dwa sygnały dźwiękowe. Naciśnij dowolny przycisk na pilocie RF. Po wyczyszczeniu kodu usłyszysz sygnał dźwiękowy.
4. Funkcje aplikacji
4.1 Zdalne sterowanie WiFi i synchroniczny status urządzenia
Włącz / wyłącz, dotykając ikonę urządzenia w aplikacji. Status urządzenia zawsze wyświetla się jednocześnie w aplikacji.
4.2 Kontrola udziału – udostępnianie
Właściciel może udostępniać urządzenia innym kontom eWeLink. Podczas udostępniania urządzeń oba powinny pozostać w trybie online na eWeLink (utrzymuj ekran rozjaśniony). Jeśli konto, które chcesz udostępnić, nie jest online, nie otrzyma wiadomości z zaproszeniem.
Jak to zrobić? Najpierw kliknij opcję Udostępnij, wprowadź dane konta eWeLink (numer telefonu lub adres e-mail), które chcesz udostępnić, zaznacz uprawnienia zegara (edycja / usuń / zmień / włącz), które chcesz nadać, a następnie kliknij przycisk Dalej. Drugie konto otrzyma wiadomość z zaproszeniem. Kliknij Zaakceptuj, urządzenie zostało pomyślnie udostępnione. Inny użytkownik będzie miał kontrolę nad urządzeniem.
3. Harmonogramy czasowe
Obsługa maksymalnie 8 włączonych harmonogramów pojedynczego / powtarzania / odliczania dla każdego urządzenia.
4. Scena / inteligentna scena
Scena umożliwia automatyczne włączanie / wyłączanie urządzeń. Ustawienia sceny znajdują się w prawym górnym rogu listy urządzeń. Możesz skonfigurować sceny lub inteligentne sceny, aby włączyć / wyłączyć urządzenie.
Użytkownicy powinni wybrać „Kliknij, aby wykonać” w warunku, dodać różne istniejące urządzenia, nazwać scenę i ją zapisać.
Najczęstsze problemy:
1. Urządzenie zostało dodane pomyślnie, ale pozostaje „Offline”.
– Nowo dodane urządzenie potrzebuje 1-2 minut, aby połączyć się z routerem i Internetem.
Jeśli pozostaje w trybie offline przez dłuższy czas, należy ocenić problem za pomocą zielonej diody LED:
a. Zielona dioda LED szybko miga i powtarza się, co oznacza, że urządzenie nie mogło połączyć się z routerem. Przyczyną może być wpisanie nieprawidłowego hasła WiFi lub urządzenie znajduje się zbyt daleko od routera, co powoduje słaby sygnał WiFi. Urządzenia nie można dodać do routera na częstotliwości 5G, obsługuje tylko 2,4G. Doatkowo należy sprawdzić czy ma ustawione DHCP (automatyczne przyznawanie adresów IP).
b. Zielona dioda wolno miga jeden raz i powtarza się, co oznacza, że urządzenie połączyło się z routerem i serwerem, ale nie udało się jej dodać do listy urządzeń. Należy włączyć ponownie urządzenie i jeśli nadal nie działa, dodaj urządzenie ponownie.
c. Zielona dioda LED szybko miga dwa razy i powtarza się, oznacza to, że urządzenie połączyło się z routerem, ale nie udało się połączyć z serwerem. Należy sprawdzić, czy router WiFi działa prawidłowo.
2. Dlaczego aplikacja nie może znaleźć urządzenia w statusie parowania?
– Dzieje się tak z powodu pamięci podręcznej telefonu. Należy zamknąć WLAN swojego telefonu, a następnie otworzyć go po minucie. W tym samym czasie wyłączyć urządzenie, a następnie włączyć i spróbować ponownie.