Menu Zamknij

Inteligentny dom w zasięgu ręki

smart home

Jeszcze kilka lat temu inteligentny dom wydawał się czymś nierealnym i trudnym do osiągnięcia. Wraz z upływem lat i prężnym rozwojem nauki, technologie, które dawniej widywaliśmy wyłącznie w filmach science fiction, stały się codziennością.

Czym tak naprawdę jest inteligentny dom?

Włączanie światła, gdy zapada zmrok lub opuszczanie rolet przed pójściem spać to proste czynności, które towarzyszą nam każdego dnia. Chociaż w wielu przypadkach wykonujemy je automatycznie, to każdy z nas ma taki dzień, gdy nawet najłatwiejsze obowiązki domowe wywołują irytację. Po co denerwować się w błahych sytuacjach, skoro technologia smart home może skutecznie wyręczyć nas w ich wykonywaniu? Kilka prostych i tanich urządzeń może na zawsze zmienić nasze życie i sprawić, że doświadczymy zupełnie nowej, nieznanej dotąd jakości. Inteligentny dom sam włączy lub wyłączy światło. Będzie sterować roletami i innymi sprzętami, a także sprawdzi, czy w naszym domu nie znajdują się nieproszeni goście.

Najpopularniejsze urządzenia smart home

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z inteligentnym domem, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego posiadanie nie wymaga ani dużych nakładów finansowych, ani instalacji skomplikowanych systemów. Wiele dostępnych na rynku sprzętów typu smart home działa w ramach domowej sieci wifi, a ich instalacja jest bardzo prosta. Najlepszym przykładem jest dotykowy włącznik światła wifi. Taki sprzęt oprócz odgrywania standardowej roli ręcznego włącznika pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, a także programowanie cykli świecenia. Dzięki niemu włączysz i wyłączysz światło z poziomu kanapy lub łóżka. Innym przydatnym na co dzień sprzętem smart home jest sterownik rolet wifi, który sprawi, że już nigdy nie będziesz musiał irytować się plączącymi sznurkami rolet oraz pamiętać o wieczornym zasłanianiu okna.

Inteligentny dom a bezpieczeństwo

Oprócz ułatwiania codziennego życia domownikom, system smart home może pełnić jeszcze jedną bardzo ważną funkcję – zapewniać bezpieczeństwo. Dzięki możliwości zdalnej kontroli system pozwala na symulację ruchu, nawet gdy dom jest całkowicie pusty. Zdalne włączenie światła za pomocą dotykowego włącznika światła wifi lub zmiana pozycji rolet dzięki sterownikowi rolet wifi skutecznie zdezorientuje każdego złodzieja. Dodatkowo inteligentny dom jest również w stanie na bieżąco monitorować, czy ktoś nieproszony nie znajduje się w Twoim domu i w razie wykrytego zagrożenia wysłać Ci powiadomienie. Przykładem jednego z popularniejszych systemów ochrony mienia jest czujnik ruchu Tuya Smart life. Ten niewielki i estetycznie wyglądający sprzęt o szerokim polu kontroli pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo mienia z każdego miejsca na świecie.

Możliwości i obsługa systemu smart home

Większość popularnych urządzeń smart home do poprawnego działania wymaga jedynie podłączenia do domowej sieci wifi. Po odpowiedniej konfiguracji, urządzenia są gotowe do pracy i można sterować nimi za pomocą wygodniej aplikacji z dowolnego miejsca. Gama sprzętów, które przydadzą się w inteligentnym domu, nieustannie się poszerza, a większość z nich nie jest droga. Wiele urządzeń ma uniwersalny charakter i może pełnić wiele funkcji. Najlepszym przykładem jest inteligentna wtyczka Sonoff, która pozwala na podłączenie dowolnego sprzętu. Gniazdo dostarcza prąd do urządzenia we wskazanych w aplikacji czasie. Dzięki niemu w wygodny sposób przygotujesz dom do swojego powrotu, np. odpowiednio wcześnie włączając wentylator lub nawilżacz powietrza.

Sprawdź ofertę naszych produktów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 22 = 30