Menu Zamknij

Instrukcja Dotykowy Ściemniacz WiFi

Włącznik może być obsługiwany za pomocą aplikacji eWelink jak również pilotem RF 433MHz.

1. Pobierz aplikację „eWeLink”

Wyszukaj „eWeLink” w App Store dla wersji na iOS lub Google Play na Androida.

aplikacja ewelink sonoff ściemniacz

2. Instalacja

Należy podłączyć urządzenie doprowadzając linie zasilana L oraz linie neutralną N. .
UWAGA: Przed zainstalowaniem przełącznika upewnij się, że całkowicie odciąłeś zasilanie. Przełącznik musi być podłączony przez L (wejście na żywo) i N (wejście neutralne).

podłączenie ściemniacz instrukcja użytkownika
Po podłączeniu przewodów użyj płaskiego śrubokrętu, aby otworzyć panel przedni. Następnie użyj dwóch śrub, aby przymocować tylną obudowę do skrzynki ściennej(elektrycznej). Zamknij panel.

3. Dodaj urządzenie

2.1. Włącz przełącznik ścienny.
2.2. Naciśnij przycisk dotykowy i przytrzymaj przez 7 sekund, aż szybko zacznie migać, aby przejść do stanu parowania WiFi
– W przypadku użytkowników Androida wybierz pierwszą ikonę i kliknij DALEJ.
– W przypadku użytkowników iOS wybierz odpowiednią ikonę – DOTYK, kliknij DALEJ.
EWeLink automatycznie wyszuka i połączy się z urządzeniem.

2.3. Wprowadź swój domowy identyfikator SSID i hasło.
Na chwilę obecną eWeLink obsługuje tylko protokół łączności WiFi 2.4G. Natomiast 5G-WiFi nie jest obsługiwane.
2.4. Nazwij urządzenie i zakończ.
2.5. Jeżeli urządzenie jest „Offline” w aplikacji eWeLink zaraz po konfiguracji, należy poczekać 1-2 minut ponieważ urządzenie potrzebuje czasu na połączenie z routerem i serwerem. Kiedy zielona dioda się świeci, urządzenie jest „Online”, jeśli eWeLink pokazuje jeszcze „Offline”, proszę zamknąć eWeLink i ponownie uruchomić.

4. Funkcje aplikacji

sonoff ewelink wifi kristronik

4.1 Zdalne sterowanie WiFi i synchroniczny status urządzenia

Włącz / wyłącz, dotykając ikonę urządzenia w aplikacji. Status urządzenia zawsze wyświetla się jednocześnie w aplikacji.

4.2 Kontrola udziału – udostępnianie

Właściciel może udostępniać urządzenia innym kontom eWeLink. Podczas udostępniania urządzeń oba powinny pozostać w trybie online na eWeLink (utrzymuj ekran rozjaśniony). Natomiast jeśli konto które chcesz udostępnić nie jest online, nie ma możliwości otrzymania wiadomości z zaproszeniem.  Jak to zrobić? Należy najpierw kliknąć opcję Udostępnij, wprowadzić dane konta eWeLink (numer telefonu lub adres e-mail) które chcesz udostępnić. Następnie zaznacz uprawnienia zegara (edycja / usuń / zmień / włącz), które chcesz nadać, a potem kliknij przycisk Dalej. Drugie konto otrzyma wiadomość z zaproszeniem. Kliknij Zaakceptuj, urządzenie zostało pomyślnie udostępnione. Inny użytkownik będzie miał kontrolę nad urządzeniem.

4.3. Harmonogramy czasowe

Obsługa maksymalnie 8 włączonych harmonogramów pojedynczego / powtarzania / odliczania dla każdego urządzenia.

4.4. Scena / inteligentna scena

Scena umożliwia automatyczne włączanie / wyłączanie urządzeń. Ustawienia sceny znajdują się w prawym górnym rogu listy urządzeń. Możesz skonfigurować sceny lub inteligentne sceny, aby włączyć lub wyłączyć urządzenie. Użytkownicy powinni wybrać „Kliknij, aby wykonać” w warunku, dodać różne istniejące urządzenia, nazwać scenę i ją zapisać.

sonoff aplikacja smartfone kristronik

Najczęstsze problemy:

1. Urządzenie zostało dodane pomyślnie, ale pozostaje „Offline”.
– Nowo dodane urządzenie potrzebuje 1-2 minut, aby połączyć się z routerem i Internetem.
Jeśli pozostaje w trybie offline przez dłuższy czas, należy ocenić problem za pomocą zielonej diody LED:
a. Zielona dioda LED szybko miga i powtarza się, co oznacza, że urządzenie nie mogło połączyć się z routerem. Przyczyną może być wpisanie nieprawidłowego hasła WiFi lub urządzenie znajduje się zbyt daleko od routera, co powoduje słaby sygnał WiFi. Urządzenia nie można dodać do routera na częstotliwości 5G, obsługuje tylko 2,4G. Dodatkowo należy sprawdzić czy ma ustawione DHCP (automatyczne przyznawanie adresów IP).
b. Zielona dioda wolno miga jeden raz i powtarza się, co oznacza, że urządzenie połączyło się z routerem i serwerem, ale nie udało się jej dodać do listy urządzeń. Należy włączyć ponownie urządzenie i jeśli nadal nie działa, dodaj urządzenie ponownie.
c. Zielona dioda LED szybko miga dwa razy i powtarza się, oznacza to, że urządzenie połączyło się z routerem, ale nie udało się połączyć z serwerem. Należy sprawdzić, czy router WiFi działa prawidłowo.

2. Dlaczego aplikacja nie może znaleźć urządzenia w statusie parowania?
– Dzieje się tak z powodu pamięci podręcznej telefonu. Przede wszystkim należy zamknąć WLAN swojego telefonu, a następnie otworzyć go po minucie. W tym samym czasie wyłączyć urządzenie, a następnie włączyć i spróbować ponownie.

 

POBIERZ W FORMACIE PDF

Kup Ściemniacz w atrakcyjnej cenie